Marco Rent a car Kraków

Tresura psa- niezbędne informacje.

Tresura psa- niezbędne informacje.

lut 3, 2020

Każdy właściciel musi swojego zwierzaka, lepiej lub gorzej, wychować. Nieodzownym elementem rozwoju każdego czworonoga jest jego tresura. Podczas procesu tresury wpaja się zwierzęciu, jakie zachowania są niepożądane, a jakie- pożądane. Dobrze wytresowany pies będzie dokładnie wypełniał polecenia właściciela.

 

W tym procesie niezwykle ważne są kary oraz nagrody. Psy nie rozumieją, czego od nich oczekujemy, jeżeli nie wesprzemy danej czynności smakołykiem czy inną nagrodą od razu po wykonaniu polecenia, jednak nie wychowasz dobrze żadnego psa, jeżeli ten nie będzie miał ustalonej hierarchii- nie możesz być dla zwierzęcia “partnerem” czy “towarzyszem”. Musisz przewodzić swojemu małemu stadku, inaczej pies nie będzie rozumiał sytuacji, w której się znalazł i może okazać się topornym uczniem.

Niemniej ważna jest żelazna konsekwencja- nagradzamy zwierzę (zwierzęta) jedynie za wykonywanie poleceń. Ciekawym aspektem są kary- jakiekolwiek stosujemy, karą nie może być znęcanie się nad nim i bicie go. Inaczej wychowamy psa zestresowanego i lękliwego, zamiast pewnego siebie i szczęśliwego czworonoga.

 

Artykuł powstał dzięki https://petportal.pl/