Marco Rent a car Kraków

Działanie zielonej herbaty

Działanie zielonej herbaty

wrz 1, 2017

Zielona herbata to napój wywodzący się z Chin. Ma ona niezwykle korzystne oddziaływanie na nasze zdrowie. Tym samym warto na własne oczy przekonać się, jak działa zielona herbata, a potem regularnie ją stosować.

Regularnie pijąc napój z zielonej herbaty, jesteśmy w stanie zwalczyć wolne rodniki, które czynią wiele szkód. Chodzi tu, chociażby o ich rolę przy powstawaniu komórek rakowych. Omawiając dalej działanie zielonej herbaty nie można przeoczyć jej wpływu na aktywność peroksydazy glutationowej. Zjawisko to ma wpływ na optymalizację pracy płuc, wątroby i jelita cienkiego.
Liście zielonej herbaty są bogate w substancje czynne, które odgrywają dużą rolę w zbijaniu poziom cholesterolu całkowitego. Jednocześnie dzięki tym substancjom poprawia się ilość korzystnego dla naszego zdrowia dobrego cholesterolu HDL. Pijąc zieloną herbatę, uwalniamy substancje oddziałujące dobroczynnie na nasz układ odpornościowy. W ten sposób nie są nam straszne infekcje i do tego szybciej wracamy do równowagi po przebytych stanach zapalnych.

Ogólnie widać to, że jak działa zielona herbata na nas to przynosi nam wiele korzyści. Zatem opłaca się ją regularnie pić.