Marco Rent a car Kraków

Nowatorski system monitoringu pojazdów – IKOL GPS

Nowatorski system monitoringu pojazdów – IKOL GPS

wrz 1, 2023

Systemy zintegrowane z monitoringiem bywają mocno archaiczne. Niektóre nie obsługują nawet urządzeń mobilnych, mimo że od lat to właśnie w tym kierunku idzie cały świat. Aplikacje opanowały świat i nic dziwnego – nie ma łatwiejszego sposobu na zamówienie taksówki, zakupów czy jedzenia na dowóz.

Dziś więc skupimy się monitoringu GPS, który doskonale odnajduje się w realiach XXI wieku – systemie oferowanym przez IKOL. Dzięki zintegrowanej aplikacji mobilnej dają podgląd na lokalizatory GPS, a tym samym poszczególne auta we flocie, w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, w zależności od wybranego nadajnika GPS, przekazują też inne dane – prędkość, spalanie, popełniane błędy i wiele innych. Sprawdźmy więc jakie możliwości daje to kierowcom i fleet managerom.

Jakie dane można odczytać z monitoringu pojazdów w aplikacji IKOL Tracker?

Wielu osobom wydaje się, że aplikacja mobilna nigdy nie zastąpi w pełni systemu, który jest dostępny w wersji komputerowej. Wielu również uważa, że wersja mobilna nigdy nie będzie tak łatwa w obsłudze jak PC-owa. W obu tych kwestiach aplikacja IKOL Tracker zdecydowanie łamie stereotyp.

Na początku skupmy się na funkcjach, które można kontrolować z poziomu telefonu lub tabletu. Pierwsza z nich powinna przypaść do gustu wszystkim, którzy dbają o bezpieczeństwo swojego pojazdu – z aplikacji można odłączyć rozrusznik w samochodzie. Dzięki temu, gdy zostawiasz auto na podjeździe lub na ulicy możesz mieć pewność, że nikt nim nie odjedzie w środku nocy.

Równie ważnym aspektem związanym z bezpieczeństwem jest możliwość uzbrojenia dodatkowego alarmu, który informuje kierowcę, gdy pojazd porusza się bez jego wiedzy lub zostaje odholowany. W obu przypadkach można szybko zareagować i powiadomić policję, co znacznie zwiększa szanse na odzyskanie pojazdu w całości.

Oczywiście za pomocą aplikacji można odczytać także te bardziej domyślne funkcje monitoringu GPS – bieżącą pozycję oraz historyczne trasy. Przy większej ilości lokalizatorów, a w domyśle pojazdów, wystarczy jeden rzut oka na mapę, aby dowiedzieć się gdzie są. Każdy fleet manager powinien docenić taką funkcjonalność.

Warto także zaznaczyć, że aplikacja IKOL Tracker jest kompatybilna z systemami Android oraz iOS. Można ją pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play lub App Store. Niezależnie od tego, na jakim urządzeniu ją zainstalujesz, szybko przekonasz się, że kontrola pojazdu lub floty nigdy nie była tak prosta jak z wersją mobilną systemu.

System monitoringu GPS, który spełni Twoje oczekiwania

W zależności od tego, czego oczekujesz od systemu monitoringu GPS, IKOL posiada w swojej ofercie wiele różnych modułów o zróżnicowanym stopniu ingerencji w pojazd, a jednocześnie innym zakresie zbierania danych. Warto więc zastanowić się przed wyborem, jakich informacji na temat pojazdu potrzebujesz. Czy będą to najbardziej podstawowe funkcje jak bieżąca lokalizacja oraz historia przebytych tras? A może zależy Ci na danych dotyczących prędkości i średniego spalania podczas podróży? Sprawdź na czym Ci zależy, a następnie wybierz lokalizator – na pewno znajdziesz jakiś dopasowany, do Twoich potrzeb.

Mamy więc system monitoringu GPS z dedykowaną aplikacją mobilną oraz o różnym zakresie zbierania danych. To nowatorskie narzędzie z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom, którzy nie mają czasu siadać do komputera, a jednocześnie chcą mieć kontrolę nad swoim samochodem lub flotą aut. Pełna oferta lokalizatorów jest dostępna na stronie ikol.pl – sprawdź i zobacz pełnię korzyści, którą możesz zyskać!