Marco Rent a car Kraków

Samochody Suzuki oraz VW

Samochody Suzuki oraz VW

sie 31, 2020

Samochody Suzuki

Każdy samochód ma prawo się zepsuć. Marka Suzuki to japoński producent samochodów osobowych, który wyróżnia się na tle konkurencji niezawodnością oraz wysoką jakością wykonania. Należy jednak pamiętać, że jeżeli chcemy cieszyć się długotrwałym użytkowaniem samochodu Suzuki bez żadnych awarii i usterek należy profesjonalnie wykonywać wszelkie naprawy. Oryginalne części Suzuki , zapewniają więc niezawodność na wysokim poziomie przez długie lata. Warto bowiem wiedzieć, że wszelkie części zamienne nie są tak wytrzymałe jak to jest w przypadku części oryginalnych. Każda usterka w naszym samochodzie decyduje o naszym bezpieczeństwie na drodze, warto więc zadbać o idealną kondycję naszego auta.

Historia Marki Suzuki

Pierwsza wzmianka o marce Suzuki miała miejsce w 1909 roku, kiedy to Michio Suzuki zakłada wytwórnię urządzeń tkackich. Pierwsze projekty samochodów osobowych miały miejsce w roku 1937. Kilka lat później, fabrykę opuściły pierwsze pojazdy, które posiadały innowacyjne rozwiązanie – czterosuwowy silnik chłodzony cieczą. Pierwszy seryjny samochód rozpoczął swoja produkcję w 1955 roku i był to model – Suzulight. Posiadał on niewielki silnik spalinowy, który generował moc zaledwie 15 KM. W 1970 roku zadebiutował pierwszy samochód terenowy – Jimmy. W 1987 roku zadebiutował najsłynniejszy model marki Suzuki – Swift.

Samochody VW

VW to jedna z najpopularniejszych marek samochodów nie tylko w Polsce ale także na świecie. Obecnie po naszych drogach porusza się bardzo wiele leciwych aut tej marki. Pamiętajmy więc, że tylko oryginalne części VW zapewniają bezawaryjną eksploatację, którą możemy cieszyć się długie lata

Historia marki VW

Pierwszym znanym modelem auta marki VW był Garbus. Został on zaprojektowany i wyprodukowany na zlecenie samego Adolfa Hitlera i założeniem było stworzenie auta dla ludu niemieckiego, który będzie tani w zakupie oraz eksploatacji. W 1938 roku został stworzony pierwszy model – Kraft, który posiadał silnik chłodzony powietrzem. Produkcja trwała do 1944 roku i z linii zeszło ponad 600 egzemplarzy. Po II wojnie światowej fabrykę produkcyjną przeniesiono do niemieckiego miasta – Wolfsburg. Wznowiono tam produkcję Garbusa, który w Meksyku oraz Brazylii był wytwarzany aż do roku 2003. Powstało łącznie 21 milionów egzemplarzy, co czyni dziś jednym z najpopularniejszych modeli marki VW. Kolejnym ważnym modelem marki VW był transporter. Jest to samochód, który został przeznaczony do przewożenia większej ilości osób ( nawet do 12 ) lub dużych gabarytów ładunkowych. Pierwszy transporter zjechał z taśmy produkcyjnej w roku 1950. W roku 1973 zadebiutował zaś najważniejszy model w naszym kraju czyli passat. Jest to uniwersalne auto rodzinne, które dzięki dużemu bagażnikowi oraz szerokiej gamie oferowanych silników zdobyło ogromna popularność na całym świecie. W 1974 roku zadebiutował kolejny hitowy model – Golf. Jest to samochód który zdobył mnóstwo nagród na całym świecie, między innymi popularny tytuł Car of the year. W 1975 roku zadebiutował VW Polo. Jest to samochód miejski o małych gabarytach, który świetnie sprawdzi się na każdy parkingu. To auto było dostępne na początku w wersji 3 – drzwiowej, ale z biegiem lat powstała też wersja 5 – drzwiowa , sedan oraz kombi. Firma VW w swojej historii wykupiła kilka innych marek samochodów. W 1969 roku zostało wykupione Audi, w 1986 roku Seat a w 2001 roku Skoda. Szczególna ta ostatnia fuzja okazała się bardzo trafiona, gdzie modele Octavia oraz Fabia zdobyły ogromną popularność na rynku.