Marco Rent a car Kraków

Chiptuning, kompresor oraz filtr

Chiptuning, kompresor oraz filtr

cze 23, 2021

Jak zwiększyć moc silnika

Aby odpowiedzieć na pytanie czy da się zwiększyć moc silnika, najpierw należy sobie powiedzieć jak to wszystko działa. A więc każdy samochód używający benzyny jako paliwa posiada zamontowany sterownik, który odpowiada za pracę silnika. To znaczy w odpowiednim momencie udziela dawki benzyny, jednak fabrycznie jest to zrobione w taki sposób aby samochód działał bardzo długo, ograniczając w ten sposób jego moc. Dlatego więc gdy ktoś chce zwiększyć moc swojego pojazdy może udać się do mechanika na tak zwany chiptuning. Polega on właśnie na niczym innym jak na zmianie parametrów sterownika w taki sposób aby uzyskać maksymalną moc samochodu. Jednak należy pamiętać że dobry chiptuning może zostać zrobiony u profesjonalnego mechanika na hamowni. Zostaną wykonane indywidualne badania i testy naszego pojazdu i po wstępnej analizie dowiemy się czy jest to możliwe i jakie będą tego zabiegu efekty. Nie jest to tani zabieg, jednak w tym wypadku nie należy kierować się ceną, ponieważ wiele osób proponuje takie usługi ale nie koniecznie możemy być po takiej usłudze zadowoleni, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalisty.

Jaki kompresor wybrać

Kompresor to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia każdego garażu. Jenak nigdzie nie będzie tak potrzebny jak w warsztacie samochodowym. Takie urządzenie stosowane jest głównie do pompowania kół samochodowych, ale oprócz tego wykonuje również inne prace poboczne, między innymi pozwala na szybkie odmuchiwanie zabrudzonych części. Na rynku możemy spotkać dwa rodzaje kompresorów z wieloma ich modelami. A więc jaki kompresor do warsztatu wybrać? Wybierając sprężarkę śrubową, kompresja powierza wewnątrz urządzenia uzyskiwana jest za sprawą ciągłego i powolnego zmniejszania przestrzeni znajdujących się tam śrub. Największą zaletą kompresora śrubowego jest możliwość ciągłej pracy. Drugi rodzaj to kompresory tłokowe. Tutaj natomiast sprężone powietrze powstaje za sprawą ruchu tłoka w cylindrze. Zazwyczaj urządzenia te posiadają 2 cylindry i działają na silnik elektryczny. Cieszą się większą popularnością i są chętniej wybierane jako kompresor do warsztatu.

Gdzie znajdziemy filtr kabinowy?

Znajdziemy go w każdym samochodzie, bowiem jest to element znajdujący się w wentylacji. Stosowany jest aby oczyszczać powietrze pobierane z zewnątrz zanim trafi do wewnątrz samochodu. Wielu ludzi o nim zapomina, a tak na prawdę chroni nas przed chorobotwórczymi pyłkami. Powinniśmy dbać o jego stan i wymieniać go przynajmniej raz w roku. Chociaż to powinno być uzależnione od tego jak często i dużo jeździmy samochodem. Filtr kabinowy w większości aut znajduje się w dostępnym miejscu i nie ma większego problemu aby wymiany dokonać na własną rękę. A sama cena takie filtra waha się w okolicach 100 złotych.