Marco Rent a car Kraków

Car detailing – czym jest ta usługa i dlaczego warto za nią zapłacić?

Car detailing – czym jest ta usługa i dlaczego warto za nią zapłacić?

lip 25, 2022

Dla niektórych samochód jest praktycznie jak członek rodziny. A o członków rodziny – wiadomo – trzeba zadbać. Istnieje wiele sposobów na to, żeby swoje auto uczynić jeszcze piękniejszym i lepiej dopracowanym. Najlepiej jednak zdać się na specjalistów od car detailingu, którzy na tej pracy znają się jak nikt. To nowatorska usługa, której celem jest doprowadzenie samochodu niemal do perfekcji, i to niezależnie od jego wieku. Ile kosztują takie prace i jak wygląda ich przebieg?

Najważniejsze elementy car detailingu

Trzy najważniejsze aspekty auto detailingu to czyszczenie, konserwacja oraz renowacja. Celem jest zawsze doprowadzenie samochodu do stanu, który budzi prawdziwy zachwyt. Przebieg samej procedury zależy od tego, w jakim stanie auto trafia w ręce fachowców.

Samochody ze sporymi śladami użytkowania wymagają stosunkowo najwięcej pracy, ale car detailing daje w ich przypadku po prostu niesamowite rezultaty. By doprowadzić niektóre elementy karoserii albo wnętrza pojazdu do stanu pierwotnego, potrzebna będzie nie tylko praca eksperta, ale i czas.

Doświadczenie podpowiada jednak, że zadowalający efekt to tylko kwestia odpowiednich narzędzi oraz umiejętności. Pierwszym etapem pracy jest zawsze gruntowna inspekcja auta, która pozwala ocenić jego stan oraz oszacować koszty. Cena polerowania auta wynosi przynajmniej kilkaset złotych, bez uwzględnienia wszystkich dodatkowych prac.

Samochód poddaje się najpierw gruntownemu czyszczeniu wodą z odpowiednimi detergentami, glinką oraz parą o wysokiej temperaturze. Elementy wymagające specjalnego traktowania czyści się osobno. Rysy czy ubytki znikają w mgnieniu oka, a przed ich ponownym powstawaniem chronią woski czy powłoka ceramiczna.

Dlaczego car detailing to opłacalna decyzja?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, wystarczy przyjrzeć się realnym zdjęciom samochodów po skończonej pracy tego typu. Powierzchnia lakieru jest całkowicie gładka – wydaje się pozbawiona nawet najmniejszych, niewidocznych rys. Sprawia wrażenie szklistej tafli, a taki widok to źródło gigantycznej satysfakcji każdego właściciela samochodu.

I choć cena polerowania auta może z pozoru wydawać się zbytnim wydatkiem, efekty całkowicie ją usprawiedliwiają. Nawet, jeśli car detailing będzie nas kosztował 1500-2000 złotych – a to możliwe przy dodatkowych usługach – liczy się nie tylko wygląd, ale też zabezpieczenie przed korozją.

Doświadczony auto detailer nie poprzestanie tylko na lakierze. Podejdzie równie poważnie do konserwacji innych kluczowych elementów auta, jak reflektory, koła, szyby i komora silnika. Nie zapomni przy tym też o całości wyposażenia wnętrza, do którego aż miło będzie wsiąść. Auto idealne pod każdym względem to coś, co powinien sobie zafundować od czasu do czasu każdy miłośnik samochodów. Taki samochód prowadzi się z maksimum przyjemności!